Көгалдағы балапан

Көгалдағы балапан

 

Жапсыру

 

Білім саласы: шығармашылық ұйымдастырылған оқу іс-әрекеті.
Тақырыбы: Көгалдағы балапан
Мақсаты: 1. Балаларды коллаж жанрымен таныстыруды жалғастыру үй құстарының тіршіліктері туралы түсініктерін кеңейту.
2. Көркем шығармашылық қабілеттерін, зейіндерін дамыту. Үй құстарының пайдасы туралы мағлұмат беру.
3.Бірлесе жұмыс істеуге қызығушлығын арттыру, табиғатты сүюге тәрбиелеу.
Типі: дәстүрлі емес
Әдіс-тәсілдері: бояу,жапсыру,тыңдау,себу,басу.
Сөздік жұмыс: коллаж, көгал,табиғи материалдар
Үлестірмелі құралдар: қиылған балапан бейнесі, мақта,желім,бояулар
Құрал-жабдықтар: желім,бояу,тары,орамал,қылқалам
Көрнекілік: тауық, балапан,көгал,үй құстарының суреттері
Балапан, бүгін бізге көп қонақтар келді. Келгеніне қуанып, қуаныш шеңберін айтайық. «Қуаныш шеңбері»

Арайлап таң атты
Алтын сәуле таратты
Жарқырайды даламыз
Қайырлы таң достарым!
Қайырлы таң ұстазым!

Сабақ барысы: Балалар, бүгін біз коллаждан жұмыс жасаймыз, кім айтады, коллаж деген не? (табиғи материалдардан, тұрмысқа қажетті заттардан, бояулардан, бояулар мен желімдерді қолдана отырып жасалатын жұмыс)
Мына суреттен не көріп тұрсыңдар? (әтеш, тауық, балапан, көрке, үйрек,қаз)
Жұмбақ жасыру:

Күн бата қонақтап
Таң ата жерден жем аңдыған (тауық)

Қиқу салып бақырып
Айғайлауды тауыпты
Қыт-қыт дейтін шақырған
Кім біледі (тауықты)

- Бүгін бізге шұбар тауық қонаққа келген екен. Ол көгалда жүр.
-көгал дегеніміз не? Қане, кім айтады?
-шөбі бар, суы бар жайылым
-кім айтады, тауықтың үстінде не болады?
-жүн
-жүннен не жасаймыз?
-жастық, бөстек

Тауық бізге не береді?
-жұмыртқа
Тауық бізге қандай дыбыс шығарады?
Қыт-қыт
Тауықтың етін,жұмыртқасын жейміз бе?
-ия
-тауықтың жанында не жүреді?
-ол өзініңз көгалда жоғалтып алыпты.
-балапан қандай болады?
- үлпілдеген сары мақта сияқты
-балапан қандай дыбыс шығарады?
-шип-шип
-Тауық балапанды неден қорғаймыз?
-мысық, иттен
-Тауық бізден көмек сұрай келіпті
-ол өзінің балапандарын жоғалтып алыпты
-қане, көмектесеміз бе?
Олай болса балапан жасаймыз
Ең алдымен дайын пана көрсетіледі. Балалар оны мұқият қарап шығады.
Жұмыс барысы: дайын пана үлгісіне (боялған) жапсырылады, оны көгалдағы тауықтың маңына орналастырады. Тұмсығы көзін, аяқтарын жасайды. Жұмыс ерк ін жүріп-тұрып атқарылады, көмек көрсетіледі.
Сергіту сәті: САНАМАҚ
Шұбар тауық аш екен оған қане балапандарға тары берейік (бояу тарыны сары бояғышпен)
Тақпақ: Тауық тары жинапты
Оны ешкімге қимапты
Бөтекесін толытырып
Қамбасына құймапты
Қыста тауық қақылдап
Тары іздеп жүр тақылдап
Би : ШӨЖЕЛЕРІМ
Қорытынды: балаларға өздері жасаған әдемі коллажды көрсетіп, бағалау, мақтау, мадақтау.
Тауық ризаылығын білдіріп сендерге сиқырлы жұмыртқа сыйлайды (киндерсюрприз)

Черьязданова Индира Касымхановна, КММ «Қ.Дамитов атындағы орта мектебі». Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданы Үлкен Нарын ауылы

Автор
Последние статьи автора
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Цифра
50
50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов

50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов, чтобы завоевать серебро в велогонке с раздельным стартом.
1900
Году

Бокс был узаконен как вид спорта
2,5
ГРАММА

Масса мячика для игры в настольный теннис
5
Олимпийских колец

символизируют единство пяти континентов, хотя ни одно из них не является символом какого-то конкретного континента. Цвета колец — синий, красный, желтый, зеленый, черный, — были выбраны, как наиболее часто встречающиеся на флагах государств мира.
130
км/час

С такой скоростью летит мяч, после удара профессионального волейболиста