Сабақтың тақырыбы: Жануарлар дүниесінің әртүрлілігі.

Сабақтың тақырыбы: Жануарлар дүниесінің әртүрлілігі.

Шығыс Қазақстан облысы
Күршім ауданы, Күршім ауылы
“№5 Күршім орта мектебі” КММ
Бастауыш сынып мұғалімі Бауыржанова Дина

2-сынып Дүниетану

Сабақтың мақсаты:1. Оқушылардың білімін арттыра отырып, жануарлардың көп түрлілігі туралы түсінік қалыптастыру.
2.Логикалық ой-өрісін дамыту барысында тапқырлыққа,танымдық қабілеттерін арттыруға дағдыландыру.
3.Табиғатты аялауға,жануарларға қамқор болуға,қамқорлыққа ,достыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:дәстүрлі
Типі: жаңа сабақ
Көрнекелігі: интербелсенді тақта,стикерлер
Сабақтың барысы:

І Ұйымдастыру.-Амандасу,оқушыларды түгендеу

ІІ Үй тапсырмасын тексеру:
-Біз өткен сабақта өсімдіктер тарауымен танысқан болатынбыз.Сол тарауды қайталап келуге берілген.
-Сұрақ-жауап арқылы үй тапсырмасын сұрау

1.Өсімдік тірі ағзаға жата ма?
2.Өсімдік мүшелерін ата
3.Өсімдік қалай көбейеді?
4.Өсімдік тіршілігіне қандай жағдайлар қажет?
5.Өсімдіктердің адам өміріндегі пайдасы қандай?

ІІІ Жаңа сабақ.
Жұмбақ жасыру арқылы топқа бөлу
І топ «Торғай»
ІІ топ «Барыс»
ІІІтоп «Кенгуру»
ІY топ «Қоян»

-Ал енді балалар топтарына неге мұндай атау қойылды деп ойлайсыңдар?Бұл атаулардың барлығы нелердің атауы.
-Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Жануарлар дүниесінің әртүрлілігі»

Мұғалімнің түсіндірмесі.схема арқылы

Топтық тапсырма «Тауып ал» ойыны.Слайд

Дәптермен жұмыс. Жануарларды әр топ теріп жазу

Қосмекенділер тобы жайлы айтып өту
Ұжымдық жұмыс. Жануарлардың қоректенуінің ерекшеліктері.Слайд

Сергіту сәті

Қорбаңдаған аюдың
Құлпынайы көп екен
Теріп,теріп алайық
Қалтамызға салайық.

Қане қанат жазайық
Қарлығашқа ұқсайық
Ұшып-ұшып алайық
Орнымызға қонайық

Топтық жұмыс. Жануарлар тіршілігіне не қажет? Схема арқылы
Ауа,жылу,жарық,су,қорек

IY Бекіту
Семантикалық карта

1.Үй жануары ,жыртқыш
2.Жабайы,өсімдік қоректі
3.Қосмекенді жәндікқоректі
4.Жабайы,жыртқыш.Әр жануарды ата

Y Қорытынды
Жануарлардың қандай түрімен таныстық?

-Мекен ету ортасына байланысты : үй ,жабайы
-Қоректенуіне байланысты:Жыртқыш,өсімдікқоректі,жәндікқоректі.

Жануарлардың түрлеріне байланысты ,олардың өмір сүруіне қажетті заттар бірдейме,әлде әртүрліме?

Жануарлар туралы қызықты деректер.

YI Үйге тапсырма

«Жақсы» 81 бет,1-тапсырма

«Өте жақсы» Жануарларға байланысты сөзжұмбақ құрап келу

«Керемет» «Бұл қызық» тақырыбында жануарларға байланысты қызықты мәлімет жинақтап әкелу.

YII Бағалау.

 


 

Автор
Последние статьи автора
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Кадрлық резерв. Ол қай жағдайда компанияны құтқарады, ал қашан қызметкерлерге теріс ықпал етеді?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Қайтыс болған адамның заттарын сақтауға бола ма?
Цифра
50
50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов

50 км/ч – именно с такой средней скоростью промчался вчера по афинской трассе Вячеслав Екимов, чтобы завоевать серебро в велогонке с раздельным стартом.
1900
Году

Бокс был узаконен как вид спорта
2,5
ГРАММА

Масса мячика для игры в настольный теннис
5
Олимпийских колец

символизируют единство пяти континентов, хотя ни одно из них не является символом какого-то конкретного континента. Цвета колец — синий, красный, желтый, зеленый, черный, — были выбраны, как наиболее часто встречающиеся на флагах государств мира.
130
км/час

С такой скоростью летит мяч, после удара профессионального волейболиста